Brykiet

Brykiet cena

Brykiet cena

W poszukiwaniu różnych alternatyw paliwa do ogrzewania naszego domostwa nie można pominąć brykietu. W tym artykule postaramy się przybliżyć jego główne cechy, porównamy ceny brykietu najbardziej znanych producentów oraz wskażemy jego mocne strony. Nie zabraknie również praktycznych rad dotyczących efektywnego wykorzystywania paliw stałych.

Brykiet – co to jest?

Brykiet to zrobiony z drewna, a konkretniej z czystych odpadów drzewnych, które są pozbawione dodatków, sprasowanych pod ogromnym ciśnieniem trocin. Wydaje się logicznym, że powinien spalać się tak samo dobrze, jak drewno. Co więcej, w teorii powinien też mieć takie same właściwości, jak drewno. Prawda jest jedna nieco inna i nie wynika tylko z różnej ceny brykietu i drewna.

Pozytywne cechy brykietu.

Okazuje się, że brykiet nie tylko jest idealnym paliwem do pieców, kotłów oraz kominków. Jego szeroka dostępność jest niewątpliwie wielkim atutem. Nie trzeba go daleko szukać, gdyż jest dostępny naprawdę wszędzie: od małych sklepów po duże markety. Nie mówią już o ofercie internetowej.

Dodatkowo warto podkreślić, że jest on dostępny przez cały rok, także nie trzeba specjalnie planować jego zakupu. Możemy go nabyć, gdy przyjdzie taka konieczność. Sposób pakowania brykietu jest również bardzo przyjazny dla konsumenta. Można go w prosty sposób przechowywać, bez ryzyka zabrudzenia całego magazynu. Dzięki niskiej wilgotności, w odróżnieniu od drewna, nie trzeba go sezonować.

Właściwości palne brykietu.

Nie tylko aspekty handlowe brykietu są jego dużym plusem. Warto podkreślić, że brykiet poza swoją atrakcyjną ceną, zachowuje bardzo dobre właściwości energetyczny. Dzięki temu generuje bardzo dużo ciepła w dużej jednostce czasu (ma wysoką wartość opałową).

Kolejnym atutem tego paliwa stałego jest fakt, że spala się do samego końca i nie pozostawia po sobie niedopalonych elementów. Dodając do tego fakt, że czysty brykiet pozostawia po spaleniu względnie czysty kominek lub piec staje się świetną alternatywą dla innych źródeł energii.

A co z ekologią? Czy idzie ona w parze z dobrą ceną brykietu?

Po pierwsze musimy zdać sobie sprawę, że brykiet pochodzi z odnawialnego źródła. Fakt, że to źródło potrzebuje lat, żeby się zregenerować, ale finalnie jest odnawialne. Następną niewątpliwie pozytywną cechą jest zerowy bilans emisji dwutlenku węgla.

Spalenie brykietu wyemituje do atmosfery dokładnie tyle samo dwutlenku węgla, ile wcześniej drzewo, z którego jest brykiet wyprodukowany, pobrało z atmosfery. Biorą pod uwagę kolejny fakt, iż brykiet nie zawiera żadnych szkodliwych dla środowiska dodatków, staje się ona wspaniałą alternatywą dla innych sposobów pozyskiwania energii.

Jak kształtuje się cena brykietu?

Jeżeli piszemy o cenienie brykietu, warto już na wstępie zaznaczyć, że w jego przypadku nie ma możliwości na zostanie oszukanym, jeżeli chodzi o ilość zakupionego towaru. Gdy zamawiamy 500 kg brykietu w danej cenie, zawsze otrzymamy go właśnie tyle (jest pakowany w worki, które nie pozostawiają wątpliwości co do swojej zawartości). Jego cena waha się w granicach 300-700 zł, wszystko zależy od jakości i pochodzenia brykietu.

Brykiet cena – podsumowanie

W artykule w transparentny sposób przedstawiliśmy, czym jest brykiet. Wskazaliśmy jego główne zalety oraz pokazaliśmy jego ekologiczną stronę. Ponadto przedstawiliśmy orientacyjną cenę brykietu. Jeżeli interesuje Was temat brykietu, to zapraszamy do naszych pozostałych artykułów z tej tematyki.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close