Drewno

Drewno opałowe cena

Drewno opałowe cena

Od wieków ludzkość potrzebowała drewna opałowego, aby ogrzać swoje domostwo. Pozyskiwano je zazwyczaj z różnych źródeł. Jedno było pewne: gdy przychodziła sroga zima, nigdy go nie brakowało. Był to swoisty czynnik, który umożliwiał przetrwanie ciężkich i mroźnych dni.

Podobnie jest i dzisiaj. Pomimo że systemy grzewcze zostały bardzo mocno zmodernizowane oraz rozbudowane. Sprawność pieców opalowych jest dużo większa niż wcześniej, to człowiek wciąż potrzebuje drewna opałowego. Jeżeli chcecie poznać jego główne zalety oraz sugerowaną cenę detaliczną to zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Czym jest drewno opałowe?

Drewno opałowe to produkt naturalny, bardzo przyjazny dla środowiska oraz ogólnodostępny. Dzięki możliwie niskiemu kosztowi jest jednym z najkorzystniejszym pod względem ceny źródłem ogrzewania naszego domostwa.

Dodając do tego fakt, iż jego spalenie w znikomym stopniu wpływa na zanieczyszczenie środowiska, staje się idealną alternatywą dla ludzi chcących możliwie bardzo zminimalizować koszty ogrzewania. Jest to także idealne rozwiązanie dla osób pragnących zmaksymalizować ochronę środowiska.

Warto nadmienić, iż drewno po spaleniu zachowuje zerowy bilans dwutlenku węgla. W praktyce oznacza to, że ilość dwutlenku węgla, który został pochłonięty przez drzewo, podczas jego wzrostu jest zrównana przez ilość dwutlenku węgla, który został wyemitowany do atmosfery w wyniku spalenia takiego drewna.

Rodzaje drewna oraz jego orientacyjna cena.

W przyrodzie występuje wiele gatunków drewna. My w artykule skupimy się na przedstawieniu państwu tych, które najlepiej nadają się do palenia. Przez swoje właściwości fizykochemiczne stały się naturalnym opałem naszych domostw. Pierwszym gatunkiem drewna, który opiszemy, jest grab.

Jego cena zależy od długości wałków. I tak w przypadku długości wałków w granicy 1.0-1.2 metra cena wynosi 175 zł za metr przestrzenny. W przypadku długości wałków 30-40 cm cena wynosi 185 zł/metr przestrzenny oraz w przypadku drewna łupanego to około 195 zł za metr przestrzenny.

W przypadku drewna z drzewa buk ceny kształtują się następująco: za wałki o długości 1.0-1.2 metra cena wynosi 170 zł za metr przestrzenny, wałki o długości 30-40 cm są przeważnie sprzedawana za 180 zł za metr przestrzenny.

Drewno łupane z buku kosztuje około 190 zł za metr przestrzenny. Cena drewna z dębu, drzewa jesion lub akacji jest w porównywalnej cenie. Za długość wałków pomiędzy 1.0, a 1,2 metra trzeba zapłacić 150 zł za metr przestrzenny. Drewno o długości wałków w granicy od 30 cm do 40 cm kosztuje około 170 zł za metr przestrzenny, a drewno łupane kupić można od 180 zł za metr przestrzenny.

Drewno z brzozy, wiązu, jaworów lub klonu można kupić w nieco niższej cenie. I tak za drewno o długości wałków w granicy 1.0-1.2m trzeba zapłacić około 145 zł za metr przestrzenny. Drewno o długości wałków 30-40 cm kosztuje 160 zł za metr przestrzenny, zaś drewno łupane zapłacimy około 170 zł za metr przestrzenny.

Drewno z olchy, z drzew owocowych lub iglastych, z topoli, lipy i wierzby można kupić w porównywalnej cenie. Za wałki w granicy 1.0-1.2m zapłacimy około 100 zł za metr przestrzenny. Wałki o długości 30-40 cm kosztować będą około 130 zł za metr przestrzenny. Z drugiej strony za drewno łupane tego gatunku zapłacimy około 140 zł za metr przestrzenny.

Drewno opałowe cena – podsumowanie

Jak widać, ceny drewna opałowego różnią się od siebie. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, to zapraszamy do śledzenia naszych artykułów. Odpowiemy tam na nurtujące Was pytania dotyczące opału.

Tagi
Show More

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także

Close
Back to top button
Close
Close