EkogroszekEkogroszek Porady

Ekogroszek cena, czy jest najwazniejsza w zakupie?

Ekogroszek cena

Wielu z nas w związku ze zbliżającym się okresem zimnych dni decyduje się na zakup ekogroszku. Oczywiście przed jego zakupem, każdy z nas gruntownie sprawdza rynek, analizując cenę ekogroszku, a także jego parametry oraz sposób jego pozyskania. W artykule postaramy się przekazać kilka praktycznych rad dotyczących optymalnego zakupu ekogroszku, ze zwróceniem uwagi na cenę ekogroszku. A jak zaraz sami zobaczycie rynek oferuje sporo możliwości zakupu zróżnicowanego ekogroszku. W związku z czym wybór nie jest prosty i trzeba go dokonać mądrze, aby przez okres całej zimy cieszyć się bezproblemowym ogrzewaniem naszego domostwa.

Parametry idealnego ekogroszku

Zanim przejedziemy do podania cen ekogroszku, musimy najpierw przybliżyć kilka kluczowych parametrów. Ich odpowiedni dobór, powinien nami kierować, podczas wybierania najlepszego opału dla naszego domu.

Przeważnie ekogroszek ma granulację w zakresie od 8 mm do 25 mm, co umożliwia stosowanie tego opału w piecach z podajnikami automatycznymi. Poza granulacją ekogroszek cechuje zróżnicowana zawartość siarki, wilgoci oraz różna wartość opałowa. To właśnie ona jest głównym czynnikiem wpływającym na ilość wytwarzanej energii podczas palenia. Ponadto, oczywiście ekogroszek różnicuje również cena jego zakupu.

Ekogroszek gdzie kupić?

Kiedy już wybierzemy odpowiednie parametry ekogroszku, ustalimy zakres ceny ekogroszku, pozostaje nam kolejne trudne pytanie. Mowa tutaj oczywiście o tym:: gdzie kupić ekogroszek?

Jest to o tyle istotne, gdyż rynek zalany jest produktami o zaniżonych parametrach jakościowych. Co więcej szereg z nich jest z niewiadomego pochodzenia, w efekcie czego zakup może przysporzyć nam wielu kłopotów. Dlatego też tak istotnym zadaniem jest wybór odpowiedniego miejsca zakupu naszego opału.

Gdzie kupić najtaniej i czy to na pewno dobry pomysł?

Ekogroszek można kupić bezpośrednio ze składów stacjonarnych, jak i w w sklepach branżowych. Co więcej możeby go nabyć również od dostawców, którzy specjalizują się w dowozie ekogroszku bezpośrednio do naszego domu . Jednakże chyba najbardziej popularną metodą przez Internet.

Jeżeli zastosujemy się do kilku zaleceń, ten ostatni sposób zakupu ekogroszku okaże się najbardziej opłacalnym. W efekcie będzie nie tylko takim, w którym osiągniemy możliwie niską cenę ekogroszku, ale również dostaniemy produkt, który spełni nasze wymagania. Ostatecznie sprawi to, że spokojnie przebrniemy przez okres grzejny. Osiągnięty tak efekt synergii zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta.

Rodzaje i opinie ekogroszku

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów ekogroszku. Musimy być świadomi, że różnicowanie wynikające z różnych cen ekogroszku za tonę nie jest jedynym wyróżnikiem poszczególnych rodzajów ekogroszku.

Dla ułatwienia firmy przeważnie standaryzują ekogroszek i podają jego średnią cenę za tonę w oparciu o zaliczenie ekogroszku do jednej z trzech głównych klas.

Pierwsza z nich o wartości opałowej pomiędzy 20 MJ/kg a 24MJ/kg – standardowy ekogroszek (Standard, Classic) w cenie za tonę w granicach 800 zł a 900 zł.

Druga klasa to ekogroszek o wartości opałowej pomiędzy 24 MJ/kg a 27 MJ/kg. Jego cena za tonę wynosi w granicach 900 zł a 1000 zł (Premium, Extra, Super).

Trzecia klasa to ekogroszek najwyższej jakości (Ultra, Premium Plus, Platinum) o kaloryczności, która przekracza 30 MJ/kg. Cena takiego ekogroszku za tonę kształtuje się na poziomie od 1000 zł do 1100 zł. Ostatecznie tylko od nas samych zależy, którą klasę wybierzemy. Jakby nie patrzeć każda z nich ma swoje bezapelacyjne zalety oraz wady.

Ekogroszek przez Internet

Tak jak pisaliśmy wcześniej, rekomendujemy zakup ekogroszku przez Internet. Jednak i przy takiej formie zakupu musimy mieć się na baczności. Nie może nas kusić tylko niska cena ekogroszku za tonę. Musimy mieć na uwadze, iż jego najważniejszym parametrem jest jego zachowanie podczas spalania. Jakby nie patrzeć uszkodzenie kotła może być dużo droższe niż zakup ekogroszku o wyższej cenie.

Pamiętajmy też, iż cena ekogroszku za tonę nie będzie wstanie zrekompensować nam godzin spędzonych na wynoszeniu kilogramów popiołu z naszego kotła, który powstaje w wyniku spalania ekogroszku o niskiej jakości lub bardzo dużej wilgotności. Stosujmy się do zasady zapobiegania, a nie leczenia, a poprzez niewielkie „przepłacenie” za ekogroszek zyskamy nieprawdopodobny i bezcenny spokój palenia w bezawaryjnym i bezobsługowym piecu przez całą zimę.

Podsumowanie

W artykule pokrótce przedstawiliśmy tematykę ceny ekogroszku. Pokazaliśmy, ile kosztuje ekogroszek za tonę i z czego wynikają różnicę między nimi. Wskazaliśmy również miejsca, gdzie najbezpieczniej dokonać zakupu ekogroszku . Uczuliliśmy także, na co zwrócić uwagę i jak uniknąć nieprzyjemnych sytuacji wynikających z kierowania się tylko jednym kryterium: kryterium niskiej ceny ekogroszku.

Jeżeli podobał Ci się nasz artykuł, udostępnij go innym fanom ekogroszku! Zachęcamy do komentowania artykułu i dzielenie się swoją opinią na temat najlepszego sposobu zakupu ekogroszku. Może to właśnie Ty pomożesz innej osobie dokonać właściwego wyboru ekogroszku i oszczędzisz mu przykrości oraz wpłyniesz na polepszenie jego sytuacji materialnej!

Show More

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close