Ekogroszek

Ekogroszek Wesoła – rozwiązanie premium

EKOGORSZEK WESOŁA – rozwiązanie premium

Zbliżająca się zima stanowi nie lada wyzwanie dla każdego kto posiada własny piec. Choć może się Ci wydawać, że Ty sam jesteś bezpieczny, to wiedz, że zawsze istnieje ryzyko. Zrobienie przeglądu i przygotowanie pieca to jedno, lecz zakup odpowiedniego źródła opału – t drugie. Słabej jakości opał może doprowadzić do zablokowania podajnika. Co to oznacza dla Ciebie? Koszty – to raz, stres – to dwa, i zimno – to trzy.

Dlatego też wybierając właściwy ekogorszek, nie patrz na cenę, tylko na jego parametry. W szczególności zwróć uwagę na spiekalność , która im jest wyższa tym lepiej dla Ciebie. Sprawdźmy więc, czy ekogroszek Wesoła, faktycznie jest tak dobry. A może okaże się, że jest coś innego równie wartego Twojej uwagi.

Ekogroszek Wesoła – podstawowe parametry

Zgodnie z informacjami otrzymanymi od producenta – ekogroszek Wesoła produkowany jest w KWK „Mysłowice – Wesoła”, czyli jest to produkt polski. Posiada dużą jakość, jest wysokoenergetyczny, a także ekologiczny. Poniżej lista innych parametrów:

  • Jego wartość opałowa to 28-36Mj, zaś granulacja, to 6-25mm. Dostajemy tutaj produkt o zawartości siarki na poziomie 0,2-0,6% i zawartości popiołu od 3% do 8%.;

  • W worku znajduje się 25 kg produktu. Ponadto posiadają one specjalną mikrowentylację, by ekogroszek nie był mokry;

  • Ma on zastosowanie w szczególności do kotłów z automatycznymi palnikami retortowymi i rusztowymi, a także do kotłów komorowych;

Czy ekogroszek wesoła jest wart swojej ceny?

Ceny są różne. Każdy z nas kto choć trochę kupuje w Internecie, z pewnością wie, że ceny różnią się w zależności od sklepu. Worek 25 kg możesz znaleźć w granicach od 900 do 1000 zł za TONĘ. Dla jednych to dużo, dla innych nie.

Dla porównania ekogorszek Ogień jest sporo tańszy, gdyż kosztu do 870 zł za TONĘ. W tej cenie dostaniesz produkt dostosowany d nowoczesnych kotłów klasy 5. Ma on także mniejszą zawartość popiołu i siarki.

Ekogroszek Wesoła – opinie na temat produktu

Przedstawiliśmy sam produkt – pozostaje więc zadać sobie pytanie – jakie są opinie na jego temat? For mówią jednoznacznie – jest to produkt bardzo dobry. Fakt, w tej cenie istnieje możliwość znalezienia, czegoś „lepszego. Jednakże jeśli zależy nam na wartości opałowej – nigdzie nie ma większej. 26-27 MJ/kg tyle oferuje ekogroszek wesoła i tym samym bije konkurencje na głowę.

Oczywiście nie jest to to produkt bez wad. W szczególności gdy zwrócimy uwagę na inne parametry jak zawartość popiołu, siarki, spiekalność, czy też wilgotność. No i ta cena. Jeśli chcesz go kupić, to bądź ostrożny bo niektóre sklepy oferują go w cenie powyżej 1000 zł za tonę.

Kilka słów podsumowania – czyli, czas podjąć decyzję

Opisywany ekogorszek jest dobry. Nawet bardzo dobry. Jeśli wiec szukasz czegoś, co Cię nie zawiedzie i nie zniszczy Twojego pieca – to cóż, możesz mu zaufać. No i jakby nie patrzeć, jest to produkt Polski. Pamiętaj jednak, że często możesz na trafić na dość wysokie ceny tego produktu. Dlatego też pilnuj się, żebyś bezsensownie nie przepłacił.

Show More

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close