opalowo.pl

Blog tematyczny o budownictwie, przemyśle, technologii, ogrodzie i aranżacji wnętrz!

Ogród

Jak urządzić ogród w stylu włoskim?

Jak urządzić ogród w stylu włoskim?

Urządzenie ogrodu we włoskim stylu to krok, na który decyduje się coraz więcej osób. Z pięknego i zadbanego ogrodu w śródziemnomorskim stylu ucieszą się między innymi wielbiciele naturalnych i symetrycznie przygotowanych aranżacji.

Ogród w stylu włoskim – cechy

Do głównych cech wyróżniających ogród w stylu włoskim na tle innych aranżacji można zaliczyć między innymi wszechobecna symetrię – warto pamiętać o tym, że w aranżacji wzorowanej na ogrodach Basenu Morza Śródziemnego nie ma miejsca na chaos i przypadek.

W ogrodzie tego typu królują zielone, rozłożyste rośliny ułożone w geometryczny i precyzyjnie zaplanowany sposób. Symetryczne rozplanowanie ogrodu we włoskim stylu pomaga w stworzeniu niezwykle harmonijnego efektu, który przypadnie do gustu miłośnikom klasycznych i stonowanych rozwiązań.

Niezwykle ważną rolę w ogrodzie inspirowanym Włochami odgrywa także odpowiednia pielęgnacja roślin – roślinność we włoskim ogrodzie powinna być idealnie utrzymana, istotną kwestią okaże się między innymi regularne przycinanie krzewów oraz odpowiednie nawożenie roślin.

Meble do ogrodu we włoskim stylu

W ogrodzie utrzymanym we włoskim stylu nie powinno zabraknąć odpowiednio dopasowanych mebli – w śródziemnomorskiej aranżacji doskonale sprawdzą się między innymi praktyczne meble rattanowe, które okażą się nie tylko wygodne, ale także i stylowe.

Ogród w stylu włoskim będzie prezentował się świetnie również w towarzystwie drewnianych mebli o klasycznej i prostej linii – rozwiązanie tego typu sprawdzi się szczególnie w przypadku osób, którym zależy na uzyskaniu eleganckiego i minimalistycznego efektu.

Kupując meble do ogrodu warto pamiętać o wyborze sprawdzonych i wytrzymałych rozwiązań, odpornych na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. W przypadku mebli wykonanych z drewna warto zatroszczyć się o ich odpowiednie zabezpieczenie sprawdzonym i skutecznym impregnatem.

Ogród w stylu włoskim – jakie rośliny wybrać?

W ogrodzie utrzymanym we włoskim stylu doskonale sprawdzą się rośliny takie jak cyprys, jałowiec czy bukszpan, dzięki którym możliwym stanie się odtworzenie wyjątkowego klimatu słonecznych Włoch.

We włoskim ogrodzie nie powinno zabraknąć także winorośli, róż, lawendy oraz jaśminu, świetnie odnajdą się tam także różnego rodzaju zioła takie jak oregano czy bazylia. Dobrym pomysłem może okazać się również zasadzenie słoneczników, które dodadzą ogrodowej aranżacji niezwykle oryginalnego charakteru.

Dodatki do ogrodu w stylu włoskim – o czym pamiętać?

W ogrodzie w stylu włoskim doskonale sprawdzą się między innymi dekoracje w postaci rozłożystych, ceramicznych donic. Oprócz tego ogród tego typu można ozdobić także różnego rodzaju figurkami oraz miniaturowymi rzeźbami wykonanymi z naturalnych materiałów takich jak kamień czy drewno.

W dużym, przestronnym ogrodzie doskonale sprawdzi się również fontanna, która nada urządzanej przestrzeni prawdziwie włoskiego klimatu. W ogrodzie inspirowanym Włochami bardzo często można natknąć się także na kamienne, bogato zdobione ławki.

MEBLOSTYL

Udostępnij