EkogroszekEkogroszek Porady

Najlepszy ekogroszek – jak go wybrać?

wybór najlepszego ekogroszku

Najlepszy ekogroszek

Zbliżająca się wielkimi krokami zima motywuje nas każdego dnia do kolejnych sezonowych refleksji. W tym artykule może nie odpowiemy jednoznacznie na pytanie, jaki jest najlepszy ekogroszek. Jednakże specjalnie dla Was postaramy się przybliżyć nieco tematykę pochodzenia ekogroszku,. Dlatego też poruszymy następujące kwestie: jak powstaje ekogroszek, z czego produkuje się ekogroszek oraz jak tworzy się ekogroszek.

Ekogroszek – jak powstaje?

Odpowiedź na to nurtujące wielu z was pytanie: jak powstaje najlepszy ekogroszek, jest naprawdę intuicyjna. Powstaje on z węgla kamiennego, który cechuje się ściśle określoną granulacją oraz posiada dokładnie określone właściwości.

Dzięki takiemu doborowi ekogroszek nie zawiera drobnej frakcji oraz posiada bardzo niski stopień spiekalności. W efekcie takie cechy powodują, że wyśmienicie sprawdza się w piecach z automatycznymi podajnikami. Stosując najlepszy ekogroszek, mamy pewność, że w mniejszym stopniu zanieczyszczamy nasze środowisko i dokładamy jedną małą cegiełkę do jego ochrony.

Ekogroszek – jaki wybrać?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, warto dbać o środowisko i wybierać tylko ekogroszek sprawdzony i pochodzący z pewnego źródła. Tylko tak mamy pewność, że wybieramy produkt ekologiczny i skuteczny. Dzięki temu nie dość, że pomoże środowisku, to jeszcze sprawi, że użytkowany przez nas piec będzie działa niezawodnie przez lata. To wszystko za sprawą niskiej spiekalności ekogroszku.

Warto też zwrócić uwagę na sposób pakowania ekogroszku. Najlepszy ekogroszek jest pakowany w worki. Dzięki temu jest o wiele mniej zawilgocony od węgla, który sprzedawany jest luzem. Jak każdy opał, powinien on być w miarę możliwości suchy. Za sprawą takiego stanu rzeczy mamy pewność, że nie zapchamy naszego pieca.

Parametry najlepszego ekogroszku

Przy wyborze ekogroszku warto szczególną uwagę zwrócić na jego parametry. Pierwszym parametrem, który powinien przykuć naszą uwagę, jest odpowiednia granulacja. Jego granulacja powinna zawierać się w przedziale od 5 mm do 25 mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że wybrany przez nas ekogroszek będzie idealnie dopasowany do systemu podającego zastosowanego w naszym piecu na ekogroszek.

Kolejnym bardzo istotnym parametrem jest wartość opałowa lub nazywana inaczej wartości kaloryczna ekogroszku. W przypadku opału stosuje się zasadę im wyższa kaloryczność, tym lepiej. Przeważnie wartość ta oscyluje w granicy 25 MJ/kg – 30 MJ/kg. Z rodzajów ekogroszku o wyższej wartości opałowej możemy wyróżnić ekogroszek Ogień oraz ekogroszek Skarbek.

Następnym równie istotnym parametrem ekogroszku jest zawartość popiołu, która nie może przekraczać 6%. Dzięki utrzymaniu tak restrykcyjnej normy, przy spalaniu emitujemy o wiele mniej pyłów. Dla nas to też jest plus, bo nie musimy już tak często czyścić naszego pieca.

Podsumowanie

W artykule w sposób zwięzły opisaliśmy, w jaki sposób produkowany jest najlepszy ekogroszek. Zwróciliśmy uwagę na istotę zachowania odpowiednich parametrów, ze wskazaniem, które są najistotniejsze.

Poruszyliśmy również kwestię ekologii oraz ochrony środowiska, wskazując tym samym, jak istotne jest dobieranie tylko i wyłącznie sprawdzonego ekogroszku, który charakteryzuje się najwyższą jakością.

A co Wy myślicie o zakupie najlepszego ekogroszku? Czy Waszym zdaniem warto zapłacić więcej za produkt najwyższej klasy? Zapraszamy do komentowania.

Show More

Powiązane artykuły

Jeden Komentarz

  1. Bardzo ciekawy i intrygujący artykuł. Przyznam szczerze, że nigdy nie zastanawiałem się, jak produkowany jest ekogroszek. Jeżeli chodzi o kwestię parametrów charakteryzujących najlepszy ekogroszek, to chyba warto bardziej zaznaczyć, jak istotny wpływ na środowisko ma zawartość siarki w ekogroszku. W artykule nic o tym nie mogłem znaleźć, a chyba warto o tym głośno mówić. Zdaję sobie sprawę, że jest to drażliwy temat dla producentów, ale nie możemy o nim zapominać i go pomijać w tak istotnych artykułach…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close