opalowo.pl

Blog tematyczny o budownictwie, przemyśle, technologii, ogrodzie i aranżacji wnętrz!

Budownictwo

Projekty domów nowoczesnych od MURATORA

Projekty domów nowoczesnych od MURATORA

Projektowanie domów nowoczesnych to nie tylko odejście od tradycyjnej bryły. To również całkowicie odmienne podejście do kształtowania przestrzeni i obiektu, stosowanie nowoczesnych materiałów oraz innowacyjnych rozwiązań w zakresie łączenia elementów konstrukcyjnych i materiałów budowlanych.

Dom nowoczesny- czym wyróżniają się nowoczesne obiekty?

Projekty domów nowoczesnych MURATOR prezentują najnowsze trendy designerskie i technologiczne, podążają za współczesną estetyką, niejednokrotnie w znaczący sposób odbiegają od tradycyjnego rozkładu pomieszczeń. Wnętrza często zdominowane są przez otwarte przestrzenie, połączone wizualnie, poprzez wykorzystanie wielkopowierzchniowych przeszkleń, z przydomowym ogrodem.

Najczęściej spotykanymi projektami domów jednorodzinnych nowoczesnych są:

• projekty domów typu nowoczesna stodoła

• projekty domów z płaskim dachem

• projekty domów energooszczędnych i ekologicznych

Charakterystyka projektów domów nowoczesnych

Projekty domów MURATORA z nutą nowiczesności odzwierciedlają współczesne trendy- łączące w sobie oszczędność, minimalizm i ekologię.

Najważniejsze cechy, którymi odznaczają się nasze nowoczesne domy jednorodzinne to:

• zachowanie kompaktowej, maksymalnie uproszczonej i zwartej bryły

• zastosowanie dachu płaskiego lub dwuspadowego,

• uwzględnienie przeszkleń o dużych powierzchniach, gwarantujących doświetlenie i dogrzewanie pomieszczeń oraz

• optymalne rozwiązania w zakresie dobrania materiałów budowlanych, izolacyjnych i wykończeniowych oraz zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych.

Pasywne oszczędzanie energii cieplnej

Nowocześnie kształtowane w projektach architektonicznych bryły odznacza wręcz ascetyczna prostota. Kompaktowa budowla minimalizuje ryzyko tworzenia się niekorzystnych mostków termicznych, dzięki czemu znacznie obniża koszty ogrzewania. Zastosowanie najnowocześniejszych materiałów izolacyjnych przy wznoszeniu fundamentów, odpowiednia izolacja stropów i ścian zewnętrznych dodatkowo ograniczają straty ciepła w budynku. Do wnętrz domów nowoczesnych zdecydowanie wkroczyły otwarte przestrzenie. Zminimalizowanie zbędnych, nieużytkowanych pomieszczeń sprzyja nieograniczanej cyrkulacji ciepłego powietrza. Dzięki temu skuteczne ogrzanie całego domu jest zdecydowanie szybsze i wymaga mniejszego nakładu energetycznego. Dach płaski lub dwuspadowy, czyli nieskomplikowana i ograniczona do minimum powierzchnia dachu to mniejsze straty ciepła. Jednocześnie zarówno dach dwuspadowy, jak i płaski są idealnym miejscem na instalację paneli fotowoltaicznych.

Projekty domów nowoczesnych MURATOR – znajdź dom idealny dla siebie

W ofercie nowoczesnych projektów domów MURATORA znajdziesz szeroką gamę projektów, pośród których z pewnością odnajdziesz projekt idealnie dopasowany zarówno do twojej działki i twoich marzeń. Dysponujemy projektami nowoczesnych domów jednorodzinnych z dachem płaskim lub dwuspadowym, parterowych, z poddaszem użytkowym oraz piętrowych. Nowoczesne bryły, dostępne na stronie: https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-nowoczesnych-i-z-nuta-nowoczesnosci/ – mieszczą w sobie garaże jedno- lub dwustanowiskowe oraz tarasy. Dzięki zawartym w projektach rozwiązaniom zyskujemy niezwykle prosty i tani w eksploatacji obiekt. Domy jednorodzinne, w których zastosowane są odnawialne źródła energii, nowoczesne technologicznie instalacje i materiały izolacyjne, stanowią niewątpliwie kuszącą propozycję dla wszystkich, którzy w znaczący sposób chcieliby obniżyć koszty codziennej eksploatacji swojego domu.

Zdjęcie: Projekt C365 – Przejrzysty z kolekcji Muratora, arch. Przemysław Biryło

Tekst sponsorowany: Nowoczesne projekty domów od MURATORA – projekty.muratordom.pl

Udostępnij