EkogroszekEkogroszek Porady

Wilgotny ekogroszek – jak nie kupić kota w worku?

Jak suszyć wilgotny ekogroszek?

Ekogroszek promocja

Niejednokrotnie poszukując upragnionego ekogroszku, spotkać się możemy z niesamowitymi promocjami ekogroszku. Z pozoru bardzo atrakcyjna okazja cenowa może okazać się bardzo nietrafioną i katastrofalną w skutkach inwestycją.

W artykule postaramy się zwrócić uwagę, jak nie dać się złapać na fałszywą promocję na ekogroszek oraz wskażemy, jak istotną kwestią jest przechowywanie ekogroszku w odpowiednich warunkach.

Wilgotny ekogroszek – zachowanie odpowiedniej wilgotności

Pomimo że z pozoru wydawać się może, że im suchszy ekogroszek, tym lepiej, to jest to odrobinę błędna interpretacja sloganów reklamowych wielu nawet czołowych sprzedawców.

Niejednokrotnie możemy spotkać się z zachęcającymi informacjami, w których sprzedawcy poza tradycyjnym napisem „ekogroszek promocja”, zachwalają również, że ich ekogroszek jest idealnie suchy, przechowywany w idealnych, wręcz laboratoryjnych warunkach.

W taki sposób sprzedawcy starają się zwrócić naszą uwagę na swój produkt, oferując niejednokrotnie ekogroszek w promocji.

Ale czy idealna suchość jest naprawdę pożądana w procesie spalania?

Okazuje się, że w trakcie spalania poza czystym węglem kamiennym, który charakteryzować się powinien bardzo niską zawartością siarki, potrzebny jest jeszcze tlen oraz, co może okazać się dla większości z nas prawdziwą niespodzianką, wilgoć.

Oczywiście nie mamy tutaj na myśli, że potrzebne jest kilka litrów wody! Optymalna zawartość wilgoci to od 10% do 12%.

Większa ilość wilgoci wpływa już bardzo negatywnie na cały proces spalania. Jednak, jeżeli zawiera się ona w podanym przedziale, bardzo pozytywnie wpływa na proces ogrzewania poprzez jej odparowanie i wprowadzenie do komory spalania.

Jak prawidłowo przechowywać ekogroszek?

Nawet opał, który został kupiony z pułki o napisie „ekogroszek promocja”, można doprowadzić do odpowiedniego stanu użytkowania poprzez odpowiednie przechowywanie.

Zawilgocony ekogroszek należy przechowywać w sposób odpowiedni. Tzn. worki należy otworzyć, a zakupiony ekogroszek promocyjny najlepiej rozsypać na dużej powierzchni,. Dzięki temu będzie miał możliwość wyschnąć.

Oczywiście nie należy popadać w paranoję. Nawet jeżeli ekogroszek będzie nieco wilgotny, to piec z powodzeniem poradzi sobie z jego spaleniem.

Podsumowanie

W artykule zwróciliśmy uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności podczas kupowania ekogroszku z promocji. Zaznaczyliśmy, jakim problemem może być duża wilgoć oraz jej zupełny brak.

W zdaniu podsumowania warto zawrzeć praktyczną radę. Jeżeli kupimy ekogroszek z promocji, który ma sam w sobie bardzo dobre parametry (na przykład ekogroszek Skarbek lub Ogień), a jego jedyną wadą jest duża wilgoć, to taki zakup warto zrealizować latem, przed okresem grzewczym.

Dzięki takiemu zapasowi czasu mamy pewność, że nasz ekogroszek będzie miał czas przeschnąć. W efekcie dzięki temu zimą będzie charakteryzował się optymalnymi właściwościami. A co Wy myślicie na temat problemu wilgoci ekogroszku? Zapraszamy do komentowani!

Show More

Powiązane artykuły

Jeden Komentarz

  1. Nie będę ukrywał, że jest to dobry artykuł. Dużo fajnych i praktycznych rad. Dodatkowo zdementowaliście plotki o szukaniu idealnie suchego opału. Przecież chyba każdy wiedział, że jest to zupełna bzdura. Wilgoć jest pożądana. Oczywiście wilgoć, nad którą panujemy. Warto stosować folie ochronne do przechowywania swojego opału, które zabezpieczą go nawet w przypadku konieczności przechowywania go na zewnątrz. Zabrakło mi tego w tym artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close