Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Co posadzić wzdłuż ogrodzenia?

26 września 2022 Rośliny wzdłuż ogrodzenia


Podczas budowania domu każdy inwestor musi zwracać uwagę na olbrzymią ilość szczegółów i zagadnień. Liczy się nie tylko to, jak zostanie wykończony sam budynek, lecz także to, jak prezentować się będzie cała posesja. Jej zwieńczeniem jest rzecz jasna piękne ogrodzenie, przy którym jednak ostatnimi czasy coraz częściej sadzone są rośliny. Dlaczego jest to tak polecane rozwiązanie, a przede wszystkim, jakie konkretnie rośliny nadają się do tego, aby rosły przy ogrodzeniu? Warto się tego wszystkiego dowiedzieć, ponieważ pozwoli to uzyskać piękny wygląd działki.

Dlaczego warto posadzić rośliny wzdłuż ogrodzenia?

Zanim jednak przejdzie się do najważniejszej sprawy, czyli tego, jakie konkretnie rośliny warto posadzić wzdłuż ogrodzenia, najpierw warto się dowiedzieć, z jakiego powodu powinno się to w ogóle robić. Co można zyskać, sądząc rośliny przy ogrodzeniu?
Jak się okazuje, posadzenie roślin przy ogrodzeniu niesie ze sobą szereg ciekawych zalet. Przede wszystkim zauważyć trzeba, że znacznie zwiększa to prywatność, uniemożliwiając spoglądanie na dom i posesję wścibskich oczu. Dodatkowo poprawia to także bezpieczeństwo, ponieważ potencjalni złodzieje mają ograniczoną widoczność na działkę i jej zawartość.
Inną ciekawą zaletą posiadania przy ogrodzeniu roślinności jest ochrona przed wiatrem. Dzięki temu możliwe jest przyjemniejsze i bardziej komfortowe spędzanie czasu w ogrodzie. Dodatkową korzyścią jest zmniejszenie poziomu hałasu dochodzącego od strony ulicy, a także osłonięcie działki przed kurzem, który mógłby się z niej dostawać.

Iglaki

Jaka jest zdecydowanie najpopularniejsza grupa rośli, które sadzone są przy ogrodzeniu? Nie da się ukryć, że inwestorzy najczęściej sięgają po różnego rodzaju iglaki. Jak to wygląda w szczegółach i co warto wiedzieć o takich roślinach?
Do tego typu roślin zaliczają się popularne świerki, jałowce czy też modrzew lub cis. Ogromną zaletą takich roślin jest fakt, że osiągają one dość sporą wysokość, co skutecznie zabezpiecza posesję. Co więcej, sadząc je odpowiednio gęsto, otrzymuje się świetną baterię przed osobami postronnymi. Na koniec wiedzieć trzeba, że rosną one dość szybko, więc w krótkim czasie można otrzymać gotową zieloną barierę.

Krzewy

Innym ciekawym pomysłem na rośliny przy ogrodzeniu są krzewy. W tym wypadku wiedzieć jednak trzeba, że kluczową sprawą jest wybranie takich gatunków, które osiągać będą odpowiednią wysokość. Wybranie za niskich gatunków nie pozwoli uzyskać najważniejszych zalet roślin przy ogrodzeniu.
Jakie konkretnie krzewy można polecić, aby spełniały one swoje główne założenia? Warto wybrać np. berberys Thunberga, pęcherznice kalinolistną lub tez pięciornika krzewiastego. Zagwarantują one odpowiednie efekty i korzyści.

Pnącza

Co posadzić wzdłuż ogrodzenia? Jakie rośliny wybrać, jeśli nie chce się mieć iglaków ani też krzewów? W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem będą pnącza, które oplatać będą ogrodzenie. Zapewniają one naprawdę rewelacyjny wygląd i prywatność, lecz wymagają także szczególnego dbania o ogrodzenie.
Jakie gatunki są w tym wypadku polecane? Warto zainteresować się glicynią, rdestem czy też nasturcją ogrodową.

sprzęt budowlany

Redakcja opalowo.pl

Nasz zespół jest złożony z pełnych pasji redaktorów. Oferujemy najnowsze informacje, praktyczne porady oraz inspiracje, które pomogą Ci w realizacji Twoich projektów. Jesteśmy tutaj, aby dostarczać Ci rzetelne i aktualne treści, które wzbogacą Twoją wiedzę i umiejętności.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Letnia odzież robocza
ochrona drewna
środki chwatobójcze

Jesteś zainteresowany reklamą?