Strona główna
Technologia
Tutaj jesteś

Nowoczesne oświetlenie stosowane na schodach

25 września 2022 Oświetlenie na schodach

Bez wątpienia oświetlenie schodowe jest bardzo ważnym elementem aranżacji wnętrza. Przede wszystkim chodzi tutaj o względy estetyczne, choć nie mniej ważny jest aspekt bezpieczeństwa podczas poruszania się po schodach. Wracając jednak do estetyki, to wygląd i stylistyka schodów powinny determinować dobór rodzaju oświetlenia.

Oświetlenie na schodach – na co należy zwrócić uwagę?

Oczywiście o oświetleniu schodów należy pomyśleć zdecydowanie dużo wcześniej, czyli jego planowanie powinno nastąpić na etapie projektowania schodów, remontu mieszkania oraz budowy domu. Projektując instalację elektryczną powinniśmy mieć zarys tego, jak chcemy rozlokować oświetlenie na schodach. Jest to idealny czas na dostosowanie zarówno samych schodów, jak i idących w ścianach kabli. Są to czynniki odpowiadające za ogólny wygląd estetyczny, a także spełniające swoje funkcje.

Co jest więc ważne podczas wyboru odpowiedniego oświetlenia na schodach? Przede wszystkim należy zastanowić się, jak będzie się korzystało z tegoż oświetlenia. W przypadku rzadkiego korzystania z nich, a tym bardziej sporadycznego przebywania na nich w nocy, klasyczne lampy wiszące lub kinkiety w zupełności wystarczą i będą świetnym rozwiązaniem także w kwestii estetyki.

Inaczej będzie w sytuacji, kiedy w domu przebywają dzieci, a swój pokój ulokowany mają na piętrze. Jak wiadomo dzieci często lubią odwiedzać swoich rodziców w środku nocy, aby się przytulić, i wtedy trzeba liczyć się z częstymi wędrówkami po schodach w środku nocy. To zdecydowanie wymusi zastosowanie lampek, które będą świecić się całą noc delikatnym światłem. Najlepszym wyborem w takiej sytuacji mogą okazać się lampki z czujnikiem ruchu.

Dobrze jest też dostosować oświetlenie do stylu mieszkania. Podświetlenie schodów głównie odpowiada za ich funkcjonalność, ale nie można zapominać o estetyce, Na rynku są dostępne wszelkiego rodzaju lampki, a samych modeli jest kilkadziesiąt. Należy zwrócić uwagę na klimat całego mieszkania i w ten sposób dobrać najlepszy wzór oświetlenia na schodach.

Oświetlenie schodów – jakie wybrać?

Dostępność rodzajów oraz modeli lamp i lampek na rynku jest ogromna. Powoduje to, iż bez problemu znajdziemy cos dla własnego domu, mając na uwadze jego styl i klimat w nim panujący.

Oświetlenie schodowe z czujnikiem ruchu jest ogromnie popularnym i niejednokrotnie wykorzystywanym rodzajem lamp przy schodach. Jest to oświetlenie posiadające czujnik ruchu i zmierzchu. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku, gdy domownicy rzadko korzystają ze schodów. Schody podświetlają się tylko w chwili pojawienia się kogoś w ich pobliżu.

Nowoczesne oświetlenie schodów LED

Oświetlenie schodów LED najczęściej występuje w postaci żarówek, taśm lub diod. Montuje się je bezpośrednio na schodach lub na ścianie obok nich. Jest to rozwiązanie wyjątkowo estetyczne. Do wyboru mamy LED-y dające światło w standardowej, ciepłej lub zimnej barwie lub takie, w przypadku których można dowolnie zmieniać kolory. Lampki te są energooszczędne i służą przez wiele lat.

SKRZAT-DESIGN

sprzęt budowlany

Redakcja opalowo.pl

Nasz zespół jest złożony z pełnych pasji redaktorów. Oferujemy najnowsze informacje, praktyczne porady oraz inspiracje, które pomogą Ci w realizacji Twoich projektów. Jesteśmy tutaj, aby dostarczać Ci rzetelne i aktualne treści, które wzbogacą Twoją wiedzę i umiejętności.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

fotopułapka
miernik temperatury
Jak zapobiec wysuszaniu powietrza

Jesteś zainteresowany reklamą?