opalowo.pl

Blog tematyczny o budownictwie, przemyśle, technologii, ogrodzie i aranżacji wnętrz!

Technologia

Pomysły na odświeżenie ogrodu

Pomysły na odświeżenie ogrodu

Nadeszły ciepłe dni, a wraz z nimi ochota na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Każdy, kto posiada własny ogród wie, jak przyjemnie jest w nim posiedzieć i odpocząć. Czasem jednak chcielibyśmy wprowadzić nieco zmian, aby nieco odświeżyć to miejsce. Z tego powodu przygotowaliśmy kilka prostych propozycji, które można łatwo wdrożyć.

Huśtawki

Zacznijmy od elementu, który nieodzownie kojarzy się nam z relaksem. Huśtawka może pełnić również funkcję dekoracyjną, szczególnie w momencie, gdy dobrze skomponujemy ją z resztą otoczenia. 

Przeważnie na myśl o huśtawce przychodzi nam do głowy wizja wielkiego, drewnianego obiektu. Oczywiście jest on piękny, jednak niekoniecznie musi nam pasować. Na całe szczęście w dzisiejszych czasach wybór modeli jest ogromny i nie ogranicza się jedynie do drewna. Dzięki temu możemy znaleźć egzemplarz, który idealnie nada się do naszego ogrodu. Jeśli mamy mało miejsca, to zawsze możemy postawić na wiszący fotel. To świetne miejsce do oddania się lekturze lub popołudniowej kawy. 

W zakresie huśtawek szeroki asortyment znajdziemy tutaj: https://www.majowo.pl/wypoczynek/hustawki

Światła

Możemy bardzo dużo zdziałać za pomocą oświetlenia. Zastanów się nad tym, które obiekty w ogrodzie byłoby warto podświetlić. Z doświadczenia wiemy, że cudownie wygląda podświetlony taras. Jest to coś, co robi duże wrażenie na gościach i buduje przyjemną atmosferę. 

Niektórzy decydują się na wybór mniej standardowych kolorów, aby nadać swojemu ogrodowi specyficzny klimat. Również możemy coś takiego rozważyć, choć standardowe oświetlenie również sprawdzi się doskonale. 

Meble

Meble ogrodowe mogą zdziałać naprawdę wiele. Jeśli lubimy przesiadywać w ogrodzie, to warto zainwestować w wygodną kanapę, na której będzie się nam przyjemnie spędzało czas. Obok niej możemy postawić mały stoliczek kawowy, aby zawsze móc mieć pod ręką napój lub książkę. 

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się także mini barki. Dzięki nim możemy szybko sięgnąć po coś chłodnego. To rozwiązanie szczególnie dobre, gdy lubimy zapraszać do nas gości. No właśnie, jeśli ogrodowe przyjęcia to coś, co lubimy, to warto zastanowić się nad postawieniem małych głośników albo zakupem głośników bezprzewodowych. W ten sposób szybko wprowadzimy taneczny nastrój.

Jeśli chodzi o meble, to zdecydowanie warto rozważyć postawienie na tarasie małej biblioteczki. To rozwiązanie szczególnie polecane osobom, które uwielbiają oddawać się lekturze na świeżym powietrzu. Jest to nie tylko wygodne, ale również buduje specyficzny nastrój w naszym ogrodzie. Inne ciekawe pomysły znajdziecie w sklepie Majowo. Czasem nawet umieszczenie drobnych akcesoriów może sprawić, że wygląd ogrodu zostanie odpowiednio odświeżony.

Rośliny

Czym byłby ogród bez kwiatów? Jeśli nie lubisz inwazyjnych zmian, dodaj jeden rodzaj roślin do swojego ogródka. W ten sposób będzie w nim coś nowego, ale jednocześnie zachowasz jego styl i wygląd. Niektórzy raz na jakiś czas sadzą kolejne kwiaty, aby stopniowo wprowadzać zmiany. 

Udostępnij