opalowo.pl

Blog tematyczny o budownictwie, przemyśle, technologii, ogrodzie i aranżacji wnętrz!

Wnętrza

Sauna parowa – doskonały sposób na domowe SPA

Sauna parowa – doskonały sposób na domowe SPA

Łazienki w naszych domach coraz częściej przypominają eleganckie pokoje kąpielowe, które mogą pełnić funkcję strefy relaksu i odpoczynku po stresującym dniu. Producenci oferują wyposażenie, które pozwala tak zorganizować przestrzeń, żebyśmy poczuli się wyjątkowo komfortowo. Duże kabiny prysznicowe i wanny z hydromasażem to doskonały przykład takiego sprzętu. Podobnie jak kabiny parowe połączone z prysznicem.

Prysznic z sauną parową – czym jest?

Kabina parowa przypomina swoją budową dużą i w pełni zabudowaną kabinę prysznicową. Ma jednak o wiele więcej funkcji. Oprócz prysznica możesz w tym przypadku korzystać z kąpieli parowej. To innowacyjne połączenie prysznica i sauny. Prysznic z sauną parową generuje parę wodną, która pomaga się zrelaksować i zadbać o doskonałe nawilżenie skóry. Taka sauna parowa z prysznicem to możliwość wygenerowania bardzo wysokiej wilgotności. Może mieć ona nawet od 100 do 114%. Tym różni się od klasycznej sauny, która wytwarza znacznie niższą wilgotność, ale za to z o wiele wyższą temperaturą. W saunie może ona osiągnąć nawet 100 stopni Celsjusza, w kabinie parowej będzie to raczej maksymalnie 60 stopni. Firmy oferują również kabiny prysznicowe, które wyposażone są zarówno w saunę parową, jak i saunę suchą.

Sauna i łaźnia parowa w domu

Kabina prysznicowa 3w1 łączy w sobie funkcje sauny suchej, kabiny parowej i kabiny prysznicowej. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na korzystanie z różnych form kąpieli i relaksu w jednym kompaktowym urządzeniu. Wielofunkcyjną kabinę możesz dostosować do swoich indywidualnych preferencji. Połączenie kilku funkcji w jednym urządzeniu to przede wszystkim duża oszczędność miejsca. Nie trzeba instalować osobno sauny, kabiny parowej, prysznica i wanny z hydromasażem, co jest szczególnie ważne, jeśli nie dysponujesz dużym metrażem. Warto jednak podkreślić, że tego typu urządzenia potrzebują czasem dość dużo przestrzeni.

W przypadku kabiny prysznicowej z hydromasażem i sauną parową znajdziesz mniejsze propozycje, takie jak kabina półokrągła 80×80 cm, którą można ustawić nawet w małej łazience, a także kabiny z wanną o szerokości 150×150 cm. Kabina z sauną suchą potrzebuje często zdecydowanie więcej miejsca. To najczęściej dosyć duże propozycje podzielone na dwie oddzielne kabiny. W jednej możesz korzystać z prysznica i kąpieli parowej, a w drugiej z suchej sauny. Oczywiście również w tym przypadku znajdziesz mniejsze i większe rozwiązania. W zależności od wielkości i kształtu Twojej łazienki możesz zdecydować się na kabiny prostokątne lub modele z półokrągłym prysznicem.

Dodatkowe wyposażenie kabiny parowej

Domowe kabiny prysznicowe z sauną to bardzo nowoczesne urządzenia, wyposażone w panele sterowania, umożliwiające łatwe ustawienie parametrów, takich jak temperatura i czas trwania sesji. Taka kabina prysznicowa wyposażona jest również w hydromasażer. Niektóre modele mogą posiadać siedzisko, masażer stóp i funkcję dezynfekcji ozonowej. Częstym wyposażeniem takich kabin jest wbudowany głośnik, który umożliwia dodatkowy relaks dzięki muzyce, a także światełka LED. Wybrane kabiny posiadają możliwość rozpylania eterycznych olejków podczas sesji. Dzięki takim elementom kabina prysznicowa pełni funkcję rozbudowanego SPA, w którym możemy oddziaływać na wszystkie zmysły.

Jakie są główne zalety korzystania z kabiny parowej?

Łaźnia parowa w domu to doskonała propozycja dla osób, którym zależy na domowym SPA. Gwarantuje ona relaks i odprężenie, pomaga zredukować stres i poprawia samopoczucie. Para wodna pomaga również otworzyć pory skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej oczyszczona i nawilżona. Poza tym ciepło i wilgoć w kabinie doskonale wpływają na drogi oddechowe, zwłaszcza jeśli masz problemy z zatokami lub innymi dolegliwościami układu oddechowego. Poprzez intensywne pocenie kabiny parowe pomagają także pozbyć się toksyn z organizmu. Po skorzystaniu z kabiny parowej czujesz się zrelaksowany i szybciej zasypiasz.

O czym musisz pamiętać?

Kabiny prysznicowe z sauną suchą i parową to bardzo estetyczne rozwiązania, które różnią się wielkością, kolorem obudowy, kształtem i odcieniem szkła. Znajdziesz propozycje z niskim i wysokim brodzikiem, a także z dużą wanną. Niektóre modele montuje się w narożniku, inne przy ścianie. Przed zakupem kabiny, koniecznie trzeba przeanalizować parametry techniczne i wymagania instalacyjne, żeby wybrać model odpowiedni do swoich indywidualnych potrzeb i warunków przestrzennych.

Sauna parowa z prysznicem – dlaczego warto?

Sauna parowa w domu to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy uwielbiają relaksować się w zaciszu swojego mieszkania. Korzystanie z kabiny parowej wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Przede wszystkim pomaga w nawilżeniu skóry, ale również łagodzi dolegliwości układu oddechowego. Poza tym redukuje stres i poprawia krążenie. Sauna sucha z kolei pomaga w eliminacji toksyn z organizmu, relaksuje mięśnie i wspiera zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Korzystanie z tego typu urządzeń pozwala na rozluźnienie mięśni i przyczynia się do ogólnej poprawy samopoczucia.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij